מסלול רדיו - שנה ג'

סדנאות

פרויקט גמר

מנחים: טל לאור, ד"ר עמוס נבו

אחרי שנתיים של לימודים אינטנסיביים ושידורים אין ספור - הגיעה העת לסכם. כל אחד יבחר לו נושא לתוכנית בת שעה ויציג אותו בכיתה. יחד נחשוב, נתלבט, נלמד, נציע, נבקר ונבנה את התוכנית בליווי קבוצתי ואישי. כאן תוכלו לגלות יצירתיות, להגשים את השאיפות ולהרגיש הכי קרוב שרק ניתן לעולם התקשורת האמיתי. המוצרים המוגמרים ישודרו בתחנת השידור של בית-הספר.

 

פיתוח אישיות תקשורתית

מנחה: דרור רפאל

סדנה מתקדמת בפיצוח ופיתוח תוכן ואישיות תקשורתית בעידן ריבוי ערוצי תוכן בניו מדיה. במהלך הסדנה הסטודנטים יקבלו הכוונה אישית לפיתוח תוכן איכותי מאנשי תקשורת מובילים בעשייה העכשווית ברדיו ובניו מדיה. הסדנה תעניק לסטודנטים מיומנות בהפקה, יצירה ושידור תוכן רלוונטי מכוון קהל מטרה ומדיום עם דגש על פיתוח ומיצוב האישיות התקשורתית.

 

עריכת תוכניות בידור וסאטירה

מרצה: שרון טייכר

הומור הוא נשק יום הדין בפרסומות, בסדרות, בסרטים וביומיום. למה אנחנו צוחקים? ממה? למה דבר אחד מצחיק אותנו ודבר אחר לא? הסדנה תעניק כלים לכתיבה, עריכה והבנת ההבדלים בין הומור ברדיו, בטלוויזיה או בתקשורת הכתובה. מה ההבדל בין סאטירה, קומדיה, מערכון או בדיחה? יהיה מצחיק, אבל להצחיק זאת גם עבודה קשה.
 
 
 

רדיונט

מרצה: אסי זיגדון

הרוויה הקיימת בשוק התקשורת וחוסר היכולת להעלות לאוויר ערוצי רדיו חדשים, מונעת מקבוצות אוכלוסיה רבות לקבל ביטוי הולם מעל גלי האתר. הפתרון הטכנולוגי הפופולארי בשנים האחרונות הוא הקמת ערוצי רדיו באינטרנט, שמפולחים ופונים לקהל יעד מוגדר, ומביאים את הבשורה החדשה, בחזית הטכנולוגיה ובאיכות חסרת פשרות.

הקורס רדיו-נט יפגיש את הסטודנטים עם הרדיו בעידן האינטרנט. יעניק לסטודנטים ארגז כלים עיוניים ומעשיים, שיאפשרו להם להפוך לעורכים מוזיקליים, שדרנים, טכנאים ואנשי יחסי ציבור, ולהגיע באמצעות מיקרופון המותקן ב"סלון ביתם" לקהל מאזינים ענק בארץ ובעולם.

 

שידור והפקת תוכניות

מרצה: טל לאור

רכישת ניסיון, פרקטיקה וביטחון בעשיה תקשורתית הינן המפתח להשתלבות בתעשיית התקשורת. במסגרת הסדנה, הסטודנטים ישתלבו בשידורים השוטפים היומיומיים של תחנה הרדיו החינוכית. הם יערכו, יפיקו וישדרו כל שבוע תוכניות שונות, בהתאם ללוח המשדרים, תוך שמירה על אמות מידה מקצועיות ועל אתיקה עיתונאית. כמו כן ייקחו חלק בעבודה השוטפת מאחורי הקלעים, יצירה, הפקה, תקליטייה, אינטרנט, שיווק ופרסום.