אינטרנט ומדיה חברתית - שנה ג'

סדנאות

סדנת פרויקט גמר

מרצים: ד"ר סבינה ליסיצה, נילי שטיינפלד, עמנואל קימיאגרוב, מירב פריצקי, עפרית קול

מטרת הסדנה היא ליישם את הידע התיאורטי והמעשי בייזום, תכנון ועיצוב של אתרים והובלת פרויקט בתחום האינטרנט. בסדנת פרויקט הגמר ישלבו הסטודנטים את הידע התיאורטי שרכשו במהלך הלימודים עם התנסות פרקטית בייזום, ניתוח שוק, אפיון אתר ו/או אפליקציית אינטרנט ופיתוחם בכלים שנלמדו.

פרויקט הגמר נועד להביא לידי ביטוי את מכלול הכלים העיוניים והמקצועיים שרכשו הסטודנטים בלימודיהם בבית הספר לתקשורת בכלל ובמסלול תקשורת דיגיטלית בפרט. בהכנת פרויקט הגמר הם יידרשו להפגין יכולות ביצוע מחקר ותכנון אסטרטגי, אפיון, עיצוב, שימוש בטכנולוגיה אינטראקטיבית על מנת להקים את האתר או הפרויקט בפועל.

 

ניהול פרויקטים

מרצים: אייל הובר-לוי

בסדנה נבחן כיצד מבצעים פעילות שיווקית יעילה באינטרנט: כיצד מתכננים קמפיין וכיצד ניגשים לנושא הקריאייטיב, נסקור את תהליכי רכש מדיה, בקרה ואופטימיזציה של קמפיינים, ונעסוק בחשיבה אסטרטגית דיגיטלית כוללת.

 

מפגשים עם התעשייה

מטרת הסדנה להעניק לסטודנטים כלים למעבר מהלימודים לשוק התעסוקה בתחום הדיגיטל/אינטראקטיב; היא תכלול מפגשים אחדים בשנת הלימודים כולה, סיורי שטח בארגונים וחברות העוסקים בתחומים רלבנטיים, וכן מפגשים קבוצתיים במרכז האוניברסיטאי, אשר ישכללו את יכולות המיתוג האישי והשיווק העצמי של הסטודנטים, נטוורקינג, כתיבת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה.

 

עולם התוכן הנייד

מרצה: ליעד דורבן

קיימים בעולם כשישה מיליארד מכשירים ניידים, ולעומת זאת כמיליארד וחצי מחשבים אישיים. עובדה זו מעידה שהעולם הנייד הוא תופעה גדולה ומרכזית מאוד, בעלת חשיבות ניכרת. נוסף על התפשטות המכשירים הניידים, אופי השימוש בהם משתנה. דפוס השימוש ה"רגיל" של טלפון, קרי שיחה בין אדם לאדם, מפנה את מקומו לטובת צריכה ללא גבולות של תוכן נייד. בשנים האחרונות, בכל העולם (ולא רק בקרב בעלי iPhone), צריכת שירותי ערך מוסף – שם נרדף לתוכן נייד – נמצאת בעלייה חדה מאוד. על פי מדדים ותחזיות עדכניות צריכת התוכן הנייד עתידה להיות גדולה יותר מתקשורת "רגילה" ואף לעבור את היקפי השימוש במחשבים אישיים.

בסדנה נתבונן במהפכה מקרוב, נלמד מושגים ומוצרים מרכזיים ונכיר את החברות העיקריות הפועלות בתחום. ידע זה יעזור לתלמידים להשתלב בפרויקטים של פיתוח מוצרי תוכן נייד וניהול שירותי ערך מוסף.

 

פייסבוק הלכה למעשה (סדנת בחירה)

מרצה: הראל צדוק

בסדנה נדון בסביבות העבודה השונות שנוצרו בפייסבוק, בניגודי האינטרסים בין קבוצות אלה ובאינטרסים המשותפים להן. משתתפי בסדנה ילמדו לזהות את יתרונם היחסי כמומחים בעולם התקשורת ולתרגמו לאפליקציות אפקטיביות.

 

ישומי וידאו באינטרנט (סדנת בחירה)

מרצה: ערן שפירא

בסדנה נסקור את ייחודם של תוכני הווידאו באינטרנט ונעסוק בפיתוח והפקה של תכנים ופורמטים חדשים כאלה. התכנים והפורמטים אשר יפותחו ויופקו בסדנה יותאמו למאפיינים המיוחדים של רשת האינטרנט ולאפשרויות הגלומות בשילוב בין טלוויזיה, אינטרנט וסלולר.

הסדנה מיועדת לסטודנטים המתעניינים בשילוב שבין התרבות הדיגיטלית וזו הטלוויזיונית ורוצים לנסות את כוחם בשבירת פורמטים ובפיתוח תכנים חלופיים באמצעי התקשורת.