מסלול תקשורת אסטרטגית - שנה ב'

קורסים עיוניים

התנהגות צרכנים והמדיה

מרצה: עופרית קול

בקורס זה נעסוק במכלול התהליכים ההכרתיים וההתנהגותיים המשפיעים על צרכנים, לרבות תיאוריות ומודלים שמקורם במדעי ההתנהגות, בשיווק, בפרסום ובתקשורת. נתמקד בנושאים כמו פילוח, מעורבות הצרכן, עיבוד מידע, קבלת החלטות, למידה, שכנוע וכן השפעה על עמדות ועל התנהגות. הכלים הנרכשים בקורס יספקו לתלמידים הבנה מעמיקה של התנהגות הצרכן ועל האופן שבו אפשר לסייע בעיצוב מאמצי השיווק והתקשורת ביעילות ובהתאמה לאופי התנהגותם הצרכנית של קהלי מטרה.

 

מבוא לתקשורת שיווקית

מרצה: עופרית קול

הסטודנטים ילמדו מושגים, תיאוריות וגישות בשיווק. ירכשו כלים לניתוח והבנה של תהליכי שיווק, מבנה והתנהגות השוק ופעילות מערכות השיווק בחברה, וכמו כן יבדקו היבטים מנהליים וחברתיים בשיווק בחברה המודרנית. בקורס ישולבו כלים כמותיים ממוחשבים ואיכותיים לפתרון בעיות שיווקיות – יחד עם הגדרות ואסטרטגיות בסיסיות בשיווק.

 

מבוא ליחסי ציבור

מרצה: ד"ר תמר להב

מטרת הקורס להקנות לסטודנטים רקע בהתפתחות התיאורטית של תחום יחסי הציבור, החל משאילת תיאוריות מתחומי ידע אחרים כגון תקשורת, ניהול ושיווק, ועד לפיתוח תיאוריות/מודלים מקוריים על ידי חוקרי יחסי ציבור. בקורס נתמקד במספר נושאים מרכזיים: יחסי ציבור והשפעתם על הבניית המציאות, יחסי ציבור כפונקציה ניהולית, יחסי ציבור ותקשורת אסטרטגית, ויחסי ציבור בעידן המדיה החדשים.

בד בבד עם דיון תיאורטי ומושגי נבחן את יחסי הציבור כמקור למידע עיתונאי, אסטרטגיות תקשורתיות הנבחרות על ידי יחסי הציבור כדי לקדם רעיונות, ערכים ומקומות, אסטרטגיות לטיפול במשברים, ונעסוק בשימוש הגובר ברשתות חברתיות במטרה למקסם את פוטנציאל הקשר במשולש ארגון-יחסי ציבור-בעלי עניין.

 

סדנאות

מחקרי שוק

מרצות: ד"ר סבינה ליסיצה, טלי נוי-הינדי

מטרת הקורס להקנות לסטודנטים רקע תיאורטי וכלים יישומיים במגוון שיטות מחקר: בעבודה מעשית במכוני מחקר שווקים; כאנשי ארגון בביצוע מחקרים פנים-ארגוניים; וכאנשי ארגון בעבודה מול מכוני מחקר, בהערכה ביקורתית של מחקרי השוק. בקורס נסקור את כל השלבים בביצוע מגוון מחקרי שוק כמותיים ואיכותניים, החל בניסוח אופרציונלי של מטרות המחקר, דרך בניית מערך המחקר, כתיבת הצעת מחקר, כתיבת שאלון המחקר או הקו המנחה שבו, סוגים שונים של שיטות לאיסוף נתונים בהתמקדות במחקר כמותי.

בקורס תינתנה דוגמאות למחקרי שוק אמיתיים (סקרי יעילות הפרסום, בחינת תדמית המוצר, סקר שביעות רצון לקוחות, בחינת קונספט של מוצר חדש ואחרים), והסטודנטים יתנסו מעשית בשלבים שונים של מחקר שוק.

 

פוטושופ

מרצים: גיא הלנברנד, דקל מועלם

המהפכה הדיגיטלית המתחוללת בשנים האחרונות הפכה את תחום הצילום למהיר, מסיבי וזמין לכל אדם. בקורס זה נלמד כיצד לטפל בתמונה הדיגיטלית, לשפרה ולממש את הפוטנציאל המרבי שלה.

במהלך הקורס יילמדו התחומים הבאים: בניית רקעים, עיצוב כפתורים, עיצוב אלמנטים גרפיים ואחרים לאנימציות, שימוש בטקסטים ליצירת כותרות מעוצבות, ועוד. כמו כן נעסוק בהתאמת חומרים, ובתוך כך ילמדו הסטודנטים לבצע תיקונים צבעוניים וצורניים, שינוי גדלים ויחסים של חומרים מוכנים וחלקים מתוכם, שינויי פורמט, התאמה לפלטפורמות שונות, אפקטים מיוחדים ועוד.

 

קריאייטיב

מרצים: ערן דולב, ארזה לבנה

עורכי דין מתחילים לעבוד מול דף עם שורות. רואי חשבון מתחילים לעבוד מול דף משובץ. אנשי קריאייטיב מתחילים לעבוד מול דף חלק. הרבה דפים חלקים נזרקים לפח עד שנולד קונספט קריאטיבי משובח.

מה הקשר בין לידתו של מוצר חדש ללידתו של רעיון קריאטיבי? האם יש טכניקות המסייעות לייצר רעיון? האם יש מכנים משותפים בין עבודות פרסום שזכו בפרסים על יצירתיות? בכל אלה נעסוק בסדנה. ראש פתוח יסייע לכם להיכנס לעולם התוכן של המוצר ולראשו של הצרכן. לכל אורך הסדנה נעקוב אחר דרכי פיתוח של מוצרים חדשים ופרסומות חדשות, וכמובן נראה עבודות פרסום מהעולם, ונקנא...

 

ניהול הפרסום והפרסומת

מרצות: ד"ר אסנת רוט-כהן, ד"ר דורית צימנד-שיינר

עולם הפרסום משתנה לנגד עינינו. אמצעי פרסום חדשים נולדים מדי יום ומשפיעים על עבודת הפרסומאי והמפרסם. כדי להתמצא בעולם החדש עלינו ללמוד: כיצד עובד משרד הפרסום המודרני? ממה מורכבת הפרסומת? מהי פרסומת טובה? כיצד נוכל לפתח ולהוציא לפועל פרסומת אפקטיבית ומלאת השראה בעזרת הבנת תובנות הצרכנים, יתרונות המוצר/המותג והכרת תנאי השוק?

הסדנה תעסוק בהחלטות אסטרטגיות, בהחלטות טקטיות ומה שביניהן ותאפשר לסטודנט לתכנן ולהעריך את הפרסומת מנקודת מבטם של המפרסמים ושל הפרסומאים. במסגרת הסדנה ייחשף הסטודנט לעקרונות הבסיסיים בתהליך ניהול, תכנון וייצור הפרסום והפרסומת.

 

יסודות הדוברות ויחסי ציבור

מרצים: ד"ר נאוה כהן-אביגדור, דנה קול-רביב, עו"ד אביטל רגב קיסר

בסדנה נתמקד בהקניית כלים לתכנון ובנייה של אסטרטגיות בתחום יחסי ציבור בהיבט של שיווק רעיון, מוצר או שירות. נתמקד בתפקידי הדובר ומערכת יחסי הציבור בחברות ובארגונים: ניהול, תכנון וביצוע קמפיין תקשורתי, החל משלב הערכת המצב התדמיתית, עבור דרך גיבוש המסר האסטרטגי וכלה בהפצת המסר לערוצי התקשורת, לרבות האמצעים השונים להעברתו.

 

שיווק באינטרנט

מרצים: מני בן עדי, עופרית קול, רועי רון

בקורס נלמד על כלי התקשורת השיווקית המאפיינים את ערוץ האינטרנט, לרבות מוצרי הפרסום וניהול אמצעי התקשורת המקוונים, רכישה ומדידה של המדיה, קידום אתרים (SEO), קידום מכירות ומסעי פרסום יוצרי מעורבות, בניית קשרי לקוחות, מכירות, בניית אתרים, יחסי ציבור ברשת, תקשורת שיווקית במדיה חברתית – כל זאת מנקודת המבט של הגולש, של החברה העסקית, של אמצעי התקשורת ושל משרד הפרסום.

 

בניית אתרי אינטרנט

מרצים: עמנואל קימיאגרוב, דניאל טיומקין

מטרת השיעור להקנות ידע בבניית אתרים וניהול תוכן על גבי רשת האינטרנט, החל משלב הבנת צרכי הלקוח, אפיון הפרויקט, הגדרת קהל היעד ובניית תכנית אסטרטגית ועד לעיצוב ובניית האתר בשימוש במערכת לניהול תוכן המאפשרת בניה של אתרים שונים ומגוונים, החל מבלוגים, אפליקציות אינטראקטיביות שונות, פורומים ואתרי קהילות המאפשרים יצירת תוכן מעוצב ומורכב בידי החברים. כמו כן, במהלך הסדנה יתנסו הסטודנטים בעבודת צוות, חלוקת משימות פיתוח בין חברי הצוות, בניית תיק אפיון, עקרונות פיתוח ממשקי משתמש ועוד.