סגל מרצים - מסלול רדיו

לאתר רדיו קול אחר

טל לאור

טל לאור
ראש המסלול

ראש מסלול ומנהל תחנת הרדיו, בבית הספר לתקשורת.

מומחה בפיתוח והטמעה של קונספטים רדיופוניים חדשנים בעידן התכנסות כלי התקשורת  (Convergence) ובפיתוח הוראתי בענפי הרדיו, השיווק והיזמות. חוקר את התפתחות הרדיו בעידן הניו מדיה ואת השפעותיו ותועלותיו של הרדיו החינוכי. טל נמנה עם מייסדי ומקימי תחנת הרדיו החינוכי של המכללה האקדמית נתניה. במשך כ-5 שנים שימש בתפקיד מנהל התוכניות והשידורים, ובתקופת ניהולו הוביל את התחנה להיות כלי תקשורת משמעותי ומשפיע באזור השרון. נקרא להצטרף לצוות החלוצי של מייסדי בית-הספר לתקשורת במרכז האוניברסיטאי אריאל ולתרום מניסיונו ומקצועיותו בעיצוב מסלול הרדיו ובהקמת תחנת הרדיו. טל הוא בעל תואר ראשון בתקשורת ותואר שני במנהל עסקים ודוקטורנט. היום עומד בראש מסלול הרדיו, מנהל את תחנת הרדיו "קול אחר" ומרצה בתחומי התקשורת והשיווק.

אסי זגדון

אסי זיגדון

יוצר, מוסיקאי ואיש תקשורת.

אסי זיגדון מפיק פסטיבלי מוסיקה, כמו כן הינו יוצר מוסיקאלי, הוציא עד היום שני אלבומים, ולאחרונה אף הוציא מיני אלבום מיוחד במינו, שחוצה מדיה. כל אחד מהשירים מביא עוד חלק בסיפור, עוד תמונה, ויחד הם מרכיבים את הסיפור המלא כמו פאזל, באתר המיוחד שנבנה לשם כך, ומעוצב כספר וירטואלי, המאפשר התרחשות של האזנה, צפייה וקריאה.

כיום משמש אסי זיגדון, כמנכ"ל משותף לארגון "מהות החיים", ובין היתר הקים ואחראי על תוכן תחנת הרדיו האינטרנטית של הארגון. 

דרור רפאל

דרור רפאל

בוגר תואר ראשון בחינוך יהדות ולשון. בוגר תואר שני מאוניברסיטת  בר אילן במו"מ וניהול סכסוכים.
את הצעדים הראשונים בתחום התקשורת עשה בתחנת רדיו פיראטית וקטנה ביהוד. אחרי קורס רדיו מזורז התקבל לעבודה  ב 88fm של קול ישראל, ובמקביל גם לרדיו תל אביב האזורי שנפתח באותו זמן. הקסם היה לשדר שעה של ג'אז ב 88 ומייד אחר כך לשדר ארבע שעות של מוסיקה ברדיו תל אביב, והכי כייף שהכל בחצי התנדבות. עולם התקשורת לפעמים אולי זוהר אבל לא תמיד מכסף.
בשנים האחרונות משדר ברדיו ללא הפסקה את 'תוכנית הבוקר', אחרי מסלול פתלתל בערוצי טלוויזיה עם  שלל תוכניות סאטירה, שלכולן קראו באותו שם : שי ודרור. בנוסף הגיש גם את 'מישהו בבית', שעשועון ידע בערוץ 10, ואת 'נבחרת החלומות' בערוץ 1. 
היום עוסק גם בכתיבת טורים בעיתונות, האחד במנטוק של גלובס, והשני בעיתון 'סופהשבוע'.

ניר סייג

ניר סייג

מנהל התכניות ומחלקת הפרומואים ברדיו "לב המדינה91FM. בשתיים עשרה השנים האחרונות, מדי יום, הוא מפיק עשרות קדימונים וזמרירים עבור רדיו "לב המדינה91FM' וגם עבור "רדיוס100FM  הכוללים קריינות, עריכה, סאונד והקלטה. בתחום השידור, עורך ומגיש את "המצעד הישראלי השבועי" ברדיוס 100FM את "אהבה חדשה" ואת "המסיבה" ברדיו לב המדינה 91FM.
מלבד הפקת תשדירים תדמיתיים ומכירתיים ברדיו, הוא עוסק בכך גם באולפן הקלטות הביתי שלו, בו הוא גם מעבד ומפיק מוזיקלי, וטכנאי מיקסים ומאסטרינג, ובין היתר גם מפיק אוספי מוזיקה עבור חברות תקליטים שונות.

נעמה חן

נעמה חן 

הקריירה הרדיופונית של נעמה החלה בגיל 18 עם גיוסה לגלי צה"ל (על אף שאם תשאלו את הוריה, עוד מגיל צעיר שידרה אל תוך מסרק שיער). בתחנה הצבאית הגישה תוכניות רבות ומהדורות חדשות, ואף זכתה להנחות טקסים, דוגמת ערב ההוקרה לשושנה דמארי - מול קהל של כמאה אלף איש. בשנת 2005, החלה לשדר אצל "האחות הקטנה" גלגלצ – בארבע השנים הראשונות כמגישת "שתיקת הכבישים" ובשנים האחרונות כמגישת רצועת הפריים טיים של התחנה – "מתגלגלים" אחרי כמעט 10 שנים ברדיו, התוכנית שנעמה הכי גאה בה היא תוכנית מיוחדת שערכה ליום הזיכרון. התוכנית "ואז דפקו בדלת..." המספרת על הרגע ששינה את חייהן של ארבע משפחות שכולות, זיכתה אותה בפרס מפקד גל"צ.
פרט להגשה רדיופונית, נעמה מגישה מבזקי חדשות בטלוויזיה, במסגרת עבודתה בחדשות 2 באינטרנט, ומשמשת גם כקריינית פרסומות לחברות כמו ניו פארם, מנגו, וכו'..

עידן שקד

עידן שקד

עידן שקד, 40, נשוי למרב ואב לשירה נטע וזוהר, בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול, במאי טלוויזיה.
במהלך עשר השנים האחרונות אני עוסק בפועל בתחום הטלוויזיה במגוון תפקידים, התחלתי כטכנאי זוטר אי שם במסדרונות מערכת החדשות המקומיות בת ים חולון של חברת הכבלים מת"ב שלימים תתאחד עם ערוצי זהב ותבל ותהפוך ל "HOT" המוכרת לנו כיום. המשכתי בכבלים במגוון תפקידי קונטרול (VTR CG עוזר במאי וכו') ולאחר כשנתיים זימן לי הגורל עבודה כנתב תמונה בהפקת טלנובלות, במהלך שלוש השנים הבאות אני לומד לביים מצלמות לדרמה יומית (מולטיקאם -אולפן) ולמעשה מוצא את אהבתי הגדולה בתחום הטלוויזיה. בהמשך אני משתלב בהפקת האח הגדול ולאחר כעונה אני הופך לבמאי המצלמות הראשי של הפרויקט. בשנים האחרונות אני משמש כבמאי אולפן בז'אנרים שונים  הכוללים - תוכניות ילדים, הופעות, talk shows, ריאליטי, שעשועונים, שידורים חיים וכו'. כיום ערוצי המדיה השונים קרי רדיו וטלוויזיה כבר אינם מבודדים וחיים כל אחד בעולמו אלא משתלבים, תוכניות טלוויזיה משודרות לרדיו וחשוב מכך יותר ויותר תוכניות רדיו (גם ותיקות כמו "קולה של אמא" בגלי צה"ל או "ריח מנטה" ברדיו האזורי) מחפשות ומוסיפות את מימד הוידיאו. סטודנטים אשר לומדים להפיק תוכניות רדיו חייבים להצטייד בארגז הכלים של במאי טלוויזיה, אשמח לעזור ולשתף את הסטודנטים בידע שרכשתי ושאני רוכש במהלך השנים.

עמוס נבו

ד"ר עמוס נבו

עיתונאי, היסטוריון וחוקר תקשורת. כיהן כראש מסלול רדיו הראשון בבית-הספר לתקשורת בין השנים 2012-2009. הוא מביא איתו אל מסלול הרדיו ניסיון עיתונאי עשיר בן למעלה מ-35 שנים בתחום הרדיו, העיתונות הכתובה והטלוויזיה. את הקריירה העיתונאית התחיל ככתב צבאי (וחובש קרבי), ועם השחרור פנה ללימודים אקדמאיים והתחיל לעבוד בערוץ 1 בטלוויזיה כתסריטאי, עורך ומפיק של סרטים דוקומנטריים ותוכניות אולפן.  כעבור שנים אחדות נקרא להצטרף לגלי-צה"ל, שם היה כתב חדשות, עורך יומנים ומגיש מבזקי חדשות. במשך 13 שנים כיהן כחבר בועדת המיון והקבלה של גלי-צה"ל ושימש מדריך בקורס הכתבים היוקרתי של התחנה הצבאית. ב-1983 עבר ל"ידיעות אחרונות", ובמשך למעלה מ-20 שנה נמנה עם צוות הכותבים הבכירים של "7 ימים" ו"המוסף לשבת" ועם צוות עורכי החדשות בדסק. הוא התמחה בעיקר בכתיבת צבע, בכתיבה מגזינית ובחקירות עיתונאיות, ועל עבודותיו זכה במהלך השנים בפרסים. אחת מכתבותיו שימשה בסיס לסרט הדוקומנטרי הישראלי קאפו, שזיכה את יוצריו בשנת 2000 בפרס אמי היוקרתי בארה"ב. במקביל לעבודתו האקדמאית, מכהן עמוס נבו - זו הקדנציה השנייה - בתור דיין בבית-הדין לאתיקה של מועצת העיתונות. הוא לימד תקשורת באוניברסיטת תל-אביב, באוניברסיטת בר-אילן ובמכללת עמק יזרעאל.

שרון טייכר

שרון טייכר

שרון טייכר, הוא תסריטאי, קומיקאי, שדרן רדיו ואיש טלוויזיה ישראלי.
הוא החל את דרכו ב"רדיו ללא הפסקה" עם התוכנית היומית "היום ונורא", ומשם עבר לרדיוס והגיש את התוכנית "אין ברירה". מאוחר יותר הגיש את תוכנית הרדיו, "ציפורי לילה מנקרות" עם ערן זרחוביץ' בגלי צה"ל, וב2007 הצמד עבר לשדר ברדיו תל אביב את תוכנית הערב.
שרון השתתף בתכניות טלוויזיה רבות, הבולטות ביניהן "היכל התהילה", "שינויים בלוח השידורים", "עכברי לילה", "זומביט", "של מי השורה הזאת?", "משחק מכור", "הלילה עם ליאור שליין" והיום שרון טייכר כותב וחבר מערכת בתוכנית מדורת השבט "מצב האומה". 
משנת 2010 משדר עם ערן זרחוביץ', תוכנית צהריים שבועית בשם "חותרים למגע" בגלי צה"ל. התכנית נחשבת כיום למושמעת ביותר, באתר הפודקאסטים הפופולארי "iCast".

 

אסף ליברמן

אסף ליברמן

עיתונאי ומגיש את יומן הבוקר של גלי צה"ל "בוקר טוב ישראל".
התגייס לגלי צה"ל בשנת 2003 וסיקר את תחום העבודה והרווחה. עם שחרורו משירות סדיר בצה"ל החל לעבוד בתחנה בתור עורך ומגיש במחלקת החדשות של התחנהבמשך 5 שנים הגיש - לצידו של העיתונאי אביב לביא – את התכנית "יהיה בסדר: מדריך הישרדות בג'ונגל החברתי-ישראלי"והחל משנת 2012 החל בנוסף גם לערוך ולהגיש את התוכנית "שישבת", תוכנית אקטואליה של סוף השבוע שמשודרת מידי שבת בגלי צה"ל.
בדצמבר 2013 בעקבות עזיבתו של מיכה פרידמן את גלי צה"ל,החל להגיש את יומן הבוקר של התחנה בוקר טוב ישראל. (מתוך: ויקיפדיה)

 

אביעד רוזנבוים

אביעד רוזנבוים

ממלא מקום המנהל המוזיקלי של גלגלצ, תחנת הרדיו המואזנת ביותר במדינה.
בגיל 18 התגייס לתחנת הרדיו הצבאית, בוגר קורס כתבים צבאיים בגלי צה"ל. מאז עוסק במסגרתה בעריכת מוזיקה, תוכניות וספיישלים בנושאי תרבות ומוזיקה. כיום עורך מוזיקלית את אחת מתוכניות הדגל של גלגלצ, "מדינה בדרך". משמש כמ"מ המנהל מוזיקלי של גלגלצ. אחראי על ניהול וריכוז ישיבות הפלייליסט של גלגלצ, הכשרת עורכים מוזיקליים חדשים, עריכת מצעדים שנתיים ועוד מגוון רחב של תפקידים.
זכה פעמיים בפרס מפקד גל"צ – הראשון על עריכת תוכנית האיחוד של "הכבש השישה עשר" בגלגלצ (2008). השני על ייעוץ מוזיקלי לתוכנית הרדיו ואלבום המחווה ללהקת "כוורת" – "מסיפורי פוגי אפשר ללמוד" (2013). כמו כן, נותן ייעוץ מוזיקלי לבתי עסק וגופים אחריםבוגר תואר ראשון בהצטיינות בקולנוע וטלוויזיה, מגמת תסריטאות, באוניברסיטת ת"א וכיום סטודנט לתואר שני בקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת ת"א.