מסלול רדיו

לאתר רדיו קול אחר

מסלול רדיו בניו מדיה: ראש מסלול - טל לאור  
תוכנית הלימודים במסלול הינה חדשנית, ייחודית ומכשירה את הסטודנטים להיות אנשי תוכן והפקה בעידן הניו מדיה וההתכנסות, בקשת רחבה של תחומים : הפקה,עריכה, הגשה, עיתונות וכן הלאה. הסדנאות מועברות על ידי טובי אנשי התקשורת והרדיו בארץ, ולרשות המסלול עומדים מתקנים חדישים ומתקדמים: אולפן רדיו ויזואלי, חדרי עריכה, חדר כתבים ותקליטייה. הערך המוסף של הלימודים במסלול הינו הפרקטיקה והמיומנות הגבוהה שהסטודנטים רוכשים במהלך לימודיהם, בזכות האפשרות לשדר בתחנת הרדיו החינוכית. במהלך הלימודים יערכו שיתופי פעולה עם גופי תקשורת מקצועיים; פרויקטים ייחודים וחדשניים, כנסים, הרצאות, סיורים וסטאז' לסטודנטים.

רדיו קול אחר
תחנת השידור "קול אחר" 106FM   היא התחנה ה-48 ברשימת תחנות הרדיו החינוכיות של "קול ישראל". תחנת השידור, הנחשבת למילה האחרונה בתחום הטכנולוגי, מופעלת כולה על ידי סטודנטים. כאן, באולפן ובחדרי העריכה, הם נותנים דרור לכישרונותיהם: הוגים את הרעיונות, מפיקים, יוצאים לשטח להקליט, מראיינים, עורכים, "מבשלים", מגישים, משמשים בתור טכנאים - והכול תחת עינם הפקוחה ואוזנם הכרויה של המרצים.
רדיו קול אחר 106fm    מכוון כל עת להיות ייחודי ונבדל מכלי התקשורת השונים ובפרט מתחנות הרדיו. חזון הרדיו הינו לשדר למאזיננו בכל עת, רדיו אחר בעל עשייה ויצירה מקורית. לוח המשדרים מתפרס על פני שלושה ימים בשבוע, שני, שלישי ורביעי. לוח השידורים מציג תוכניות רדיו מגוונות החל מאקטואליה, תרבות, ספורט וכלה במוסיקה מכל הז'אנרים.

שם תחנת הרדיו
יום אחד שברנו את הראש איזה שם ניתן לרך הנולד, והפצנו בין הסטודנטים שאלון. הצענו שמות אחדים וביקשנו לסמן. בתחתית השאלון הוספנו את המילה "אחר", לאמור: הוסיפו בחופשיות כל שם מקורי שעולה בדעתכם. והנה, זה פלא: דווקא הניסוח הרשמי המקובל "אחר" (שתמיד יש אחריו מקום ריק), הוליד אצל מרבית הסטודנטים את ההברקה - "קול אחר". כל כך פשוט, קליט, ברור, מדויק, בעל עוצמה. מטרתנו היא, לשדר למאזיננו בכל עת, רדיו אחר בעל עשייה ויצירה מקורית , ובאמצעות שם זה יועבר המסר בצורה הטובה ביותר.

 

טל לאור- ראש מסלול ומנהל תחנת הרדיו, בבית הספר לתקשורת.

מומחה בפיתוח והטמעה של קונספטים רדיופוניים חדשנים בעידן התכנסות כלי התקשורת  (Convergence) ובפיתוח הוראתי בענפי הרדיו, השיווק והיזמות. חוקר את התפתחות הרדיו בעידן הניו מדיה ואת השפעותיו ותועלותיו של הרדיו החינוכי. טל נמנה עם מייסדי ומקימי תחנת הרדיו החינוכי של המכללה האקדמית נתניה. במשך כ-5 שנים שימש בתפקיד מנהל התוכניות והשידורים, ובתקופת ניהולו הוביל את התחנה להיות כלי תקשורת משמעותי ומשפיע באזור השרון. נקרא להצטרף לצוות החלוצי של מייסדי בית-הספר לתקשורת במרכז האוניברסיטאי אריאל ולתרום מניסיונו ומקצועיותו בעיצוב מסלול הרדיו ובהקמת תחנת הרדיו. טל הוא בעל תואר ראשון בתקשורת ותואר שני במנהל עסקים ודוקטורנט. היום עומד בראש מסלול הרדיו, מנהל את תחנת הרדיו "קול אחר" ומרצה בתחומי התקשורת והשיווק.