פרויקט גמר- מחזור ב' (תשס"ט)

 

הזמנה ערב הקרנת סרטי גמר של בוגרי המחזור  ב

 

אובססיה (עלילתי, 16 דקות)

אלכס הוא נער הזהב שיש לו הכל ומיצה מזמן את כל הריגושים. כל זה נכון עד שהוא פוגש את הבחורה שהופכת להיות האובססיה שלו, ומאבד את ההבחנה בין מציאות לדמיון.

תסריט ובימוי – דנה מדורסקי       

הפקה – אור ראובן    

צילום – ליאור מזרחי    

עריכה – אלינור ארר   

משחק – מאק פריימן, אבישג מילו

אובססיה

גם לנו מגיע (כתבת תחקיר, 23 דקות)

זוג גברים - אלירן ועדן - שהתחתנו במאי 2009 ומקיימים זוגיות ונישואין הומוסקסואליים. בעריכה צולבת כל אחד מהם מספר את סיפורו האישי- מהילדות דרך גילוי הנטייה "אני הומו", התגובה האישית ותגובות הסביבה. המפגש וההיכרות זה עם זה, ההחלטה להתחתן בחתונה אזרחית בקנדה ובחתונה רפורמית בבית כנסת בחיפה, ארגון החתונה, הרגע בו נשבעו אמונים והחיים שאחרי היום הגדול.  

תסריט, בימוי והפקה – מלי אלמליח  

צילום – תמי אמייב   

עריכה – מורן יהודה

גם לנו מגיע

גרמנים בתוך המושבה (דוקומנטרי, 27 דקות)

סיפורה של קהילת "בית-אל" הנוצרית-גרמנית בזיכרון יעקב. הצצה ראשונה ונדירה אל הנעשה בתוככי הקהילה. זהו סיפור של מפגש מרגש בין שכנים כל כך קרובים שכמעט ולא יודעים האחד על רעהו. חומות שנבנו במהלך שנים, נופלות ברגע אחד של גילוי לב נטול יומרות.

הסרט זכה בתמיכת "קרן סנונית" של מועצת הרשות השניה וצפוי לשידור בערוץ 2 או 10 בשנה הקרובה.

תסריט, בימוי והפקה - רעות וגנר     

צילום - ציפורה פייגין    

עריכה - אלינור ארר

צילומים נוספים - מיכל חדד, דקלה פרץ

גרמנים בתוך המושבה

הילדים של ארץ לעולם לא (עלילתי, 13 דקות)

סרט התבגרות. טוני הוא נער ממוצא רוסי המתגורר בעיר אריאל ומעביר את זמנו בגלישה על סקייטבורד, הצקה לאחותו הקטנה, התעלמות מאמו והסתובבות חסרת תכלית עם חבריו. הכל משתנה כאשר האחות נאלצת להתבגר במהרה וטוני נחלץ לעזרתה. הסרט העלילתי הראשון שצולם באריאל.

תסריט ובימוי – זואי ששון   

הפקה – עטרת זרביב   

 צילום – מיכל חדד

עריכה – אלינור ארר 

משחק - סיומה פטרנקו, גלה בורובסקי

הילדים של ארץ לעולם לא

חיים חדשים  (דוקומנטרי, 26 דקות)

סרט מסע הנע בין הנטייה לשרוד לבין הרצון הפשוט לחיות, בו מלווה הבימאית את חברתה הודיה שניצחה את מחלת הלוקמיה. הסרט מתאר את החיפוש אחר תורם מח עצם מתאים, בקרב הקהילה הקוצינ'ית אליה שייכת הודיה גנטית, אך מנותקת ממנה  זהותית. החברות בין הבימאית לגיבורה שלה שזורה לאורך הסרט, עוברת תהפוכות ומולידה מתוכה תובנות לחיים חדשים.

תסריט, בימוי והפקה - דקלה פרץ     

צילום - שני ויינשטיין, דקלה פרץ

עריכה - אלינור ארר, דקלה פרץ


חיים חדשים

חרוזים (עלילתי, 9 דקות)

פרידה היא אלמנה משועממת בת 72, סגורה ומנוכרת לסביבתה. דירתה אומנם קטנה אך מקושטת להפליא בחרוזים צבעוניים. היא אוהבת להתגנדר, ושעות הפנאי שלה מוקדשות לקישוטי חרוזים בבית ובבניין. בנוסף לכך היא אוהבת להציץ אחר שכניה. כשערב אחד כל דיירי הבניין מוזמנים לחנוכת הבית של דיירת חדשה פרידה רוצה להתגבר ולהשתתף. היא מתקשטת לכבוד האירוע, ואפילו אופה פשטידה. אבל כשהיא מגיעה לדלת ושומעת את המוסיקה וקולות הצחוק, היא נעצרת: האם היא תצליח לגבור על הפחדים?

תסריט ובימוי – שמעון שמעונוביץ   

הפקה – טל שמחי

צילום – מיכל מי-כור

עריכה – ליאור מזרחי

משחק -  אלישבע גביש

חרוזים

לנצח אחי (כתבת תחקיר, 13 דקות)

הכתבה עוקבת אחר סיפורם של ארבעה ממקימי עמותת "לנצח אחי", אנשים אשר שכלו את אחיהם במלחמות שונות במהלך שירותם בצה"ל. הכתבה מציגה את הקושי האישי והמשפחתי ואת חוסר הפרגון מצד מוסדות המדינה. אלה הביאו את האחים להקים עמותה הפועלת לטובת ולמען אחים שכולים במדינת ישראל

בימוי – לוטם מישורי-אנשל

הפקה – אפרת גולני

צילום - עטרת זרביב

עריכה – עדי ברק, לוטם מישורי-אנשל

לנצח אחי

מה הבחירה שלך? (כתבת תחקיר, 12 דקות)

מה גורם לנו לבחור בבן הזוג שלנו, ולמה גורמת לנו הבחירה הזו? בעקבות החלטתה לבטל את נישואיה המתוכננים רגע לפני מועד החתונה יוצאת הבמאית לחקור את התופעה, מול נשים שעשו בחירות אישיות דומות לשלה.

בימוי, עריכה והפקה – טוני עגיב 

צילום –   איתי ישראל

מה הבחירה שלך

מילי וטום (עלילתי, 18 דקות)

חייהם של מילי בת ה-40 ובנה תום בן ה-15 מתנהלים בצל היעדרו של האב היושב בכלא. מילי מתרכזת בעבודתה בניסיון להוכיח לעולם ולעצמה שהכל בסדר. תום, שמרגיש לגמרי לבד בעולם, למעט כלבתו נלה, כועס על אביו ועוד יותר על אימו, שלא נמצאת שם בשבילו. מילי חוששת כי התנהגותו הופכת לאלימה. היא חושדת כי הוא מתעלל בכלבתו ומבצע פשע חמור. ואולי היא ממהרת לשפוט במקום לעמוד לצידו ברגעיו הקשים?    

הסרט נרכש לשידור ע"י הערוץ הראשון.

תסריט ובימוי – מיכל חדד    

הפקה – גפן דרדוש

צילום – עדי טוראל-דוידוביץ

עריכה – יעל הרשברג

לחן מקורי - נעה פורט

משחק -  נילי צרויה, ארז עובד, שי אגוזי

מילי וטום

מעגלים (דוקומנטרי, 20 דקות)

איתי וענבל דקל, זוג טרי, נוסעים אחרי החתונה לבקר את סבתה של ענבל. בביקור מתגלה כי לסבא של ענבל היתה אישה קודמת בתימן. בעקבות זאת ענבל מחפשת מידע על חייו שם, ואז מתחיל להתעורר חשד כי קיים קשר ישן בין משפחתה לבין משפחתו של איתי בעלה. בני הזוג הטריים יוצאים למסע חיפוש וסגירת המעגל שהחל במאה הקודמת בתימן. הסרט נרכש ושודר ע"י הערוץ הראשון באפריל 2013.

תסריט, בימוי והפקה - ענבל נגר-דקל            

צילום - ענת עמרם, ציפורה פייגין

עריכה - גפן דרדוש

 

מעגלים

משהו ממני (וידאו קליפ, 4:30 דקות)

בהשראת חטיפתו של גלעד שליט מתאר הקליפ, על רקע שירו המוכר של הראל סקעת את דמותו של חייל מילואים שנחטף באמצע לחימה, ומבוסס על התנסותה האישית של הבמאית כקצינת נפגעים. הקליפ מציג את ההתמודדות של המשפחה עם החטיפה, את התמודדות האב בצינוק החשוך, את הגעגועים והשינוי הכפוי בחיים.

תסריט, בימוי ועריכה – מורן יהודה

הפקה – שירן שמר

צילום – עמרי ניר

משחק – שובל יהודה, ספיר יוסלוביץ, נסים כהן

משהו ממני

נוגע לא נוגע (עלילתי, 20 דקות)

הדתי האסור בנגיעה או החילוני והחופשי? צעירה דתיה מושכת מהססת בבחירה בין שני מחזרים ושני עולמות. האם היא תמצא דרך לשלב בין השניים? או ששני הקוים הללו לעולם לא יצטלבו?

הסרט זכה בתמיכת "קרן סנונית" של מועצת הרשות השניה וצפוי לשידור בערוץ 2 או 10 בשנה הקרובה. השתתף בפסטיבל עין יהודית אשקלון 2011, פסטיבל גוונים רמת השרון 2012 ופסטיבל הקולנוע הישראלי לוס אנג'לס 2012.

תסריט ובימוי – יוכי פרל      

הפקה – דברה פיקסלר

צילום – ציפורה פייגין

עריכה – עדי טוראל-דוידוביץ

משחק – טלי ביק, גל פרציגר, רוני גאמר

קצפת ותות (תכנית אולפן, 24 דקות)

תכנית ילדים עם הליצנים "קצפת" ו"תות" המצולמת באולפן ובחוץ, ועוסקת בתכנים כמו איך להתמודד עם פחדים של ילדים: הפחד ממי האמבטיה, מבלונים מתפוצצים, מדבורים. הפחד לעשות טעויות, הפחד מיצורים דמיוניים ומפלצות. התוכנית מנסה למצוא פתרונות ידידותיים לילדים ומדברת אליהם בגובה העיניים.

הפקה ועריכת תוכן – רחלי קרסו

בימוי אולפן – מורן שחף      

עריכת וידאו – פאבל סידורנקו

משחק –  איריס יולדוס-קטן, דניאל קטן

קצפת ותות