סדנאות יסוד

יסודות ההפקה באולפן טלוויזיה

מרצים: ד"ר רמי קמחי, יוסי רונן, אבי המי

הסטודנטים ילמדו על אולפן הטלוויזיה וצורת העבודה ב-Multi camera, על תפקידי צוות האולפן וחדר הבקרה - ויתנסו בתפקידי האולפן. המשתתפים יבצעו תרגיל ריאיון בסיסי והפקה של תרגיל הדגמה.

 

יסודות הרדיו

מרצה: טל לאור, ד"ר עמוס נבו

מטרת הסדנה היא היכרות עם סביבת העבודה ברדיו, התנסות בה והענקת כלים בסיסיים בתפעול אולפן ובעריכה והפקה של תכניות. בסדנה נעסוק בתפקודו של הרדיו, נערוך סקירה קצרה של ההיסטוריה של אמצעִי תקשורת זה, נתאר את התפקידים שבו, ונעסוק במזער בעריכה מוזיקלית, בהפקה, בעריכת תכניות ובתפעול שידור. 

 

יסודות העיתונות

מרצה: אודי רבינוביץ'

בקורס יכירו הסטודנטים את העולם המקצועי של העיתונות המודפסת והאלקטרונית, לרבות עולם המושגים, המבנה, סביבת העבודה, דרך התפקוד, סוגי הכתיבה, תהליכי העבודה, מערכת היחסים בין כתבים ובין מקורות המידע שלהם, זיהוי בעיות ולחצים ודרכי התמודדות עמם. כן נלמד על זרמים חדשים בעיתונות ועל ההשפעה הנודעת לטכנולוגיות המידע החדישות על עבודת העיתונאי והעיתונות. 

 

יסודות התקשורת הדיגיטלית

מרצים:  טל ירון, עופרית קול

בשיעורים ירכשו התלמידים כלים ויכירו מושגי יסוד הנדרשים להבנת עולם המדיה החברתית מבוססת המחשב. לצד הלימוד העיוני נעסוק בשיעורים בלימוד ראשוני של היכולות האינטראקטיביות הטמונות בשימוש בכלים ותוכנות להפקת מוצרי תקשורת מבוססי מחשב. התלמידים יידרשו לכתוב פוסטים בבלוג, להעלות תכנים ליוטיוב, לכתוב ערכים בוִיקיפדיה ועוד.