המנצחת הגדולה של האח הגדול, טל גלבוע התארחה ברדיו קול אחר וסיפרה על מה שהפך אותה למה שהיא היום.

החיים של טל גלבוע, אקטיביסטית למען בעלי חיים, מתנועת "החזית לשחרור בעלי חיים", עברו שינוי דרסטי. היא מספרת על הילדות שלה, אבא שלה היה בעלים של מפעל נקניקים, אמא שלה לבשה פרווה, היו להם כלבים גזעיים עם תעודות. היום, היא רואה אל מול עיניה מטרה אחת- להביא לתודעה את כל עניין תעשיות החי לציבור הישראלי. יש אנשים שבאמת לא חושבים על זה שיש להם חיה מתה בצלחת, אף פעם לא שמעו על זה ולכן היא רוצה להגיע למצב שלא יהיה ולו בנאדם אחד שיוכל להגיד "לא ידעתי".

 

הבאזז התקשורתי לגבי נושא "טבעונות", הגיע בזכות רבה בגלל הפייסבוק. זהו כלי מאוד חזק, תשתית חינמית וישנם דפים רבים, העוסקים בהצלת חיי בעלי חיים, וזה מגיע לכמות אדירה של אנשים. בזכות התשתית החינמית הזאת דניאל וחובב מ"יומן חייתי" תירגמו ופרסמו את ההרצאה של גארי יורופסקי, שזכתה ללמעלה ממיליון צפיות. ובאמת שהשאר הוא היסטוריה!

 

במשך שלוש שנים טל מתעדת משקים, ורואה את הדברים במו עיניה. לדבריה ההנחה כי: בשר= בריאות, היא לקויה.
צריכת תרנגולים בישראל היא מספר שתיים בעולם, אנחנו מעצמה מבחינת רצח תרנגולים, שהם בעצם אפרוחים בני 47 יום, שהגיעו לגודל מפלצתי, בזכות זרזי גדילה שאינם חוקיים.
היא שואלת: "איך אפשר להסתכל על ייצור בן 47 יום, שבקושי הולך ולהגיד שיש בזה בריאות? אנחנו אוכלים בעלי חיים מעונים וזו הנקודה".

 

טל טוענת גם, שהעזרה לבעלי החיים היא הסיכוי היחיד של האנושות להינצל מעצמה. זה הבסיס, זה היסוד, ובזכות העזרה הזו, אנחנו נהיה בני אדם טובים יותר. היא מסכמת את החיים שלה בציטוט של אלברט איינשטיין, שמקועקע על גבה והוא: "העולם לא ייחרב על ידי אלה שפועלים ברוע, אלא על ידי כל אלה שמסתכלים מהצד ולא עושים שום דבר".  וזה משפט שמעורר אקטיביזם ומבטל את האדישות בעיניה.

 


לצפייה בתכנית המלאה בכל עת, לחצו כאן...