תקשורת שיווקית מקוונת

"מלא טוטו-מלא כסף"... מלא פרסום

בהובלת ד"ר אילן תמיר וד"ר אסנת רוט-כהן, אוניברסיטת אריאל

אחד ההסברים לגידול השיטתי ברווחי הטוטו טמון בהשקעה ההולכת וגוברת של המועצה בקמפיינים פרסומיים המשלבים ערוצי פרסום מגוונים ואסטרטגיות תקשורתיות שונות. במחקר הנוכחי נבקש להתמקד בשיח התקשורתי של הימורי הספורט בישראל ולבחון את ממדי התוכן והניראות בפרסומות להימורי ספורט. במחקר נבדוק את סוג המסר הפרסומי ואת דרכי ההבעה הקריאייטיביות בפרסומות, את ההבדלים בין הפרסום המודפס והפרסום המקוון, ובעיקר את המשמעויות החברתיות הרחבות העולות מתוך הטקסט הפרסומי. שיטת המחקר תהיה איכותנית ותכלול ניתוח תוכן של קמפיינים פרסומיים למותגי הימורי הספורט בישראל באינטרנט. 

 

תראו מי שמדבר: ניטור שיחות ברשתות חברתיות על קמפיינים תקשורתיים של מותגים

בהובלת ד"ר תמר להב וגב' דורית צימנד- שיינר, אוניברסיטת אריאל

פריחת הרשתות החברתיות העבירה את זירת השיחה בין הצרכנים מהעולם הפיזי לעולם הדיגיטלי. הגולש במדיה החברתית הוא יצרן התוכן העיקרי אשר משמיע את קולו ודעתו בבלוגים, פורומים, טוקבקים ופוסטים. מכיוון שכך, האוריינטציה של התקשורת השכנועית של ארגונים עברה מ"העברת מסר מהמותג לצרכן" ל"יצירת שיחה בקרב הצרכנים על המותג". במהלך המחקר נוטרו שיחות ברשתות החברתיות העוסקות בקמפיינים תקשורתיים של מותגים מובילים בשוק הישראלי. המטרה: להשוות בין סדר היום של הצרכנים לזה של המשווקים, ובמילים אחרות, לנטר מה אמרו הצרכנים על מה שאמר המשווק. הניטור התבצע בעזרת טכנולוגיות מתקדמות של סריקה וניתוח.

ניתוח השוואתי של היבטים קריאטיביים בפרסומת במדיה חדשים מול מדיה מסורתיים

בהובלת ד"ר אסנת רוט-כהן וגב' דורית צימנד-שיינר, אוניברסיטת אריאל

המחקר בוחן את ההבדלים בסוג פניית המסר הפרסומי בין מדיה מסורתיים לבין מדיה חדשים. שיטת המחקר היא ניתוח תוכן והשוואה של קמפיינים פרסומיים למותגים מסחריים שהופיעו גם באמצעי המדיה המסורתיים וגם באלה החדשים.

 

"ראי שעל הקיר – מי היפה בבנות העיר"?: ייצוגי הגוף של הצעירים בעקבות חוק הפוטושופ

בהובלת גב' דורית צימנד- שיינר וד"ר אסנת רוט- כהן, אוניברסיטת אריאל

במסגרת החוק נקבע כי לא יופיעו בפרסומות דוגמנים או דוגמניות בתת-משקל, וכן כי בכל פרסומת שבה נעשה שימוש בפוטושופ יצויין הדבר בבירור. החוק התקדימי, שעורר הדים בארץ ובעולם, הוגדר על ידי יוזמת החוק, ח"כ (לשעבר) ד"ר רחל אדטו, כתחילת המהפכה נגד מודל היופי האנורקטי. במסגרת המחקר נבקש לבדוק את הקשר בין הפרזנטורים המופיעים בפרסומות לבין דימוי גופם של צעירים. המחקר יעסוק בשאלה האם החוק שהביא לשילוב דוגמנים/ ודוגמניות בעלי BMI (מדד מסת גוף) הנתפס כתקין של 18.5 וליידוע על ביצוע עריכה גראפית הביא לשינוי בדימוי הגוף של הצעירים. 

"הכסף מדבר": תרבות האשראי בראי הפרסומות בישראל

בהובלת גב' דורית צימנד- שיינר וד"ר אסנת רוט- כהן, אוניברסיטת אריאל

לבנקים ולחברות האשראי החוץ-בנקאיות יש מוצר מוביל שקוראים לו כסף. המוצר הזה "נארז" בשמות שונים כמו הלוואה, אשראי, משכנתא, קרדיט, עמלה, ליסינג, ריבית; ונמכר כאשראי פיננסי לצרכן הפרטי ברווח רב, שהוא הריבית שנגבית מהצרכן. המחקר שואף לחשוף את מגוון הדרכים לשכנוע הצרכן הפרטי "לקנות כסף" מבנקים וחברות אשראי, באמצעות ניתוח הרטוריקה של הפרסומות לאשראי פיננסי לצרכן הפרטי בשני העשורים האחרונים בישראל, וזאת על רקע שינויים בכלכלה בישראל (כגון: שינויים במדיניות בנק ישראל לגבי מסגרת האשראי בבנק, הרחבת השימוש בהלוואות דרך כרטיסי אשראי חוץ-בנקאיים ושינויים במצב הכלכלי במשק) ותהליכים ושינויים בחברה הישראלית, כמו עלייה בצריכה הפרטית  וברמת החיים.

מקומם של הבלוגרים בתמהיל התקשורת השיווקית

בהובלת ד"ר תמר להב וד"ר אסנת רוט-כהן, אוניברסיטת אריאל

המחקר בוחן את מקומו של הבלוגר כצינור להעברה ולקבלה של מסרים מסחריים. המחקר כולל ניתוחי תוכן של פוסטים של בלוגרים בארץ ובחו"ל, בתחומי הטכנולוגיה, התיירות, הצרכנות, האופנה והקוסמטיקה, וכן ראיונות עם בלוגרים, אנשי ניו-מדיה בחברות יחסי ציבור ועיתונאים רלבנטיים.

תוכן שיווקי במדיה דיגיטלית

בהובלת ד"ר תמר להב וגב' דורית צימנד-שיינר, אוניברסיטת אריאל

המחקר יתחקה אחר פעילות יצירת התוכן של משווקים בקטגוריות שונות, ויבדוק בין היתר באילו כלים וערוצים משתמשים המשווקים? מהם סוגי התוכן שנעשה בהם שימוש? באיזו תדירות התוכן מעודכן? האם נעשה חיבור בין הפעילות המקוונת של המשווק לפעילות הלא מקוונת שלו?

יחסי ציבור בעידן המדיה הדיגיטלית

בהובלת ד"ר תמר להב, אוניברסיטת אריאל

המחקר בחן את השינוי המתחולל בתחום יחסי הציבור בישראל 2012 בעידן המדיה הדיגיטלית, תוך התמקדות בהשפעת הפעילות במדיה הדיגיטלית על שגרות העבודה ועל טקטיקות העבודה, לרבות השינוי בקשר עם לקוחות ועם עיתונאים, עלויות ועוד. המחקר התבסס על ראיונות עם אנשי יחסי ציבור וניתוח נוכחות חברות יחסי ציבור באינטרנט. רשימת החברות העוסקות ביחסי ציבור התקבלה מחברת יפע"ת.

Subscribe to RSS - תקשורת שיווקית מקוונת