מחקרי ביג דאטה

שיח הפרטיות בתקשורת בשנת 2013- הטיעונים, הטוענים ומה שביניהם

בהובלת גב' נילי שטיינפלד, אוניברסיטת אריאל

המחקר מבצע ניתוח רשתות שיח - Discourse Network Analysis באמצעות כלים דיגיטליים מתקדמים לניתוח השיח התקשורתי אודות פרטיות, כפי שמתבטא במדגם כתבות שהתפרסמו בתקשורת הישראלית המקוונת והמודפסת במהלך שנת 2013. באמצעות שיטת מחקר זו יזוהו הטוענים משני צדי המתרס, ובטיעונים המשמשים בויכוח אודות הפגיעה בפרטיות בעידן המידע, בשנה שבה נחשף העולם כולו להיקף המעקב שמבצע ה- NSA אחרי אזרחי העולם כולו ברשתות החברתיות ובמרחבים המקוונים השונים.

תראו מי שמדבר: ניטור שיחות ברשתות חברתיות על קמפיינים תקשורתיים של מותגים

בהובלת ד"ר תמר להב וגב' דורית צימנד- שיינר, אוניברסיטת אריאל

פריחת הרשתות החברתיות העבירה את זירת השיחה בין הצרכנים מהעולם הפיזי לעולם הדיגיטלי. הגולש במדיה החברתית הוא יצרן התוכן העיקרי אשר משמיע את קולו ודעתו בבלוגים, פורומים, טוקבקים ופוסטים. מכיוון שכך, האוריינטציה של התקשורת השכנועית של ארגונים עברה מ"העברת מסר מהמותג לצרכן" ל"יצירת שיחה בקרב הצרכנים על המותג". במהלך המחקר נוטרו שיחות ברשתות החברתיות העוסקות בקמפיינים תקשורתיים של מותגים מובילים בשוק הישראלי. המטרה: להשוות בין סדר היום של הצרכנים לזה של המשווקים, ובמילים אחרות, לנטר מה אמרו הצרכנים על מה שאמר המשווק. הניטור התבצע בעזרת טכנולוגיות מתקדמות של סריקה וניתוח.

הפרעות אכילה ברשת – השוואה בין אתרים מקצועיים ואתרי תוכן גולשים

בהובלת גב' נילי שטיינפלד, אוניברסיטת אריאל

המחקר השווה בין אתרים מקצועיים העוסקים בהפרעות אכילה לבין אתרים המבוססים על תוכן גולשים (כמו פורומים ובלוגים) העוסקים בכך. בסיוע כלי מחקר דיגיטליים מתקדמים מופו הקשרים שבין אתרים אלו, נותח את השיח והשימוש בשפה בהם ונבדק אילו סוגים של מידע ואפשרויות טיפול עומדים בפני גולשים וגולשות המבקשים עצה וסיוע ברשת בתחום זה.

תחנות רדיו בפייסבוק

בהובלת מר טל לאור וגב' נילי שטיינפלד, אוניברסיטת אריאל

המחקר בחן את התכנים הפופולאריים המתפרסמים על גבי דפי הפייסבוק של תחנות רדיו מובילות בישראל, ושאל מי מנהל את התקשורת בדפים אלו ובמה עוסקים התכנים המקבלים את קדמת הבמה ומובילים מבחינת מדדי מעורבות שונים (לייקים, תגובות, שיתופים וכו'). האם תחנות הרדיו השכילו להשתמש במדיום החדש ומנצלות את יכולותיו?

 

רשויות מקומיות בפייסבוק

בהובלת ד"ר אזי לב-און ונילי שטיינפלד, אוניברסיטת אריאל

המחקר מבוסס על ניתוחי תוכן של דפי פייסבוק שפתחו רשויות מקומיות. בעזרת שימוש בתוכנות בעלות גישה ל-API של פייסבוק.

במחקר נותחו היקף מעורבות הציבור בפייסבוק של העיריות ואופייה, דפוסי המענה של העיריות לציבור, וההבדלים בשימוש בפייסבוק בין רשויות שונות בעלות מאפיינים שונים, בחודשים שונים במהלך השנה.

Subscribe to RSS - מחקרי ביג דאטה